Close
Tarih : 30.06.2022 Saat: 05:47
Günaydin

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook Reklamları Nedir?

Sosyal medyadaki başarısını hiç kaybetmeden yola devam eden Facebook, 1.79 milyar aktif kullanıcı ile günümüzdeki en önemli sosyal medya zaferlerinden birini temsil etmektedir. Facebook reklamları, sitenin haber kaynağı ve sağ sütununda görüntülenir. Bu reklamlar şirketlerin doğrudan kullanıcılara ulaşmasına ve özel bir kitleye hitap etmelerini sağlar.

Neden Facebook Reklamları?

Facebook reklamları 2015 yılının Nisan ayında günlük 4 milyarlık gösterim oranı yakalamıştır. Bu süreden sadece 6 ay sonra ise bu sayı ikiye katlanarak 8 milyara ulaşmıştır. 2016 yılının Ocak ayında ise Facebook üyelerinin her gün 100 milyon saat video izledikleri açıklanmıştır. Facebook'a reklam verdiğinizde, mevcut ve potansiyel müşteriler konusunda geniş bir anlayış sahibi olursunuz. Facebook üzerinden topladığınız verilerle reklamlarınızı güncelleyebilir ve hedef kitlenizi daha iyi seçebilirsiniz.  Facebook sadece online satışları artırmakla kalmaz, aynı zamanda bölgesel hedefleme ile yerel satışlar konusunda da etkilidir. Facebook reklamları potansiyel ulaşım alanı, gösterim sayısı ve bütçe kontrolü gibi noktalarda öne çıkmaktadır. Site üzerinden alabileceğiniz geri dönüş ile reklamlarınızı daha hızlı ve etkili olarak kullanabilirsiniz. Facebook'un en öne çıkan özelliği hedef kitle belirlemedir. Reklamınızın izleyici kitlesini cinsiyet, yaş, yaşadığı bölge, ilgi alanları ve daha pek çok özelliğe göre seçebilirsiniz. Seçimlerinizi yapmayı bitirdiğinizde site reklamınızın ulaşacağı hedef kitleyi sayısal olarak size sunar.

Neden Creaadworks'u seçmelisiniz?

Facebook geniş kullanıcı kitlesi ile her alanda çok reklam alan bir sitedir. Tüm bu reklamların sunduğu hizmetlerden yararlanabilir ve hedef kitle seçimi, reklam hazırlığı ve ulaşmak istediğiniz hedeflerin belirlenmesi gibi konularda yardım alabilirsiniz. Hızla gelişen ve değişen sosyal medya dünyasında, rakiplerinizin arasında kaybolmamak için ihtiyaç duyduğunuz uzmanlığı Creaaadworks'de bulacaksınız.