Close
Tarih : 30.06.2022 Saat: 07:13
Günaydin

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

Dijital medya planlama, bir markanın istek ve taleplerine göre oluşturmuş olduğu ve bir medya ajansına sunmuş olduğu brief doğrultusunda ulaşılmak istenen hedef kitleye en uygun ve etkin dijital reklam platform modelleri ile ulaşarak kurumların dijital ortamlardaki stratejilerinin belirlenmesidir. Bu ortamlar; mobil pazarlama, SEO, içerik pazarlama, sosyal medya pazarlaması mobil pazarlama, e-mail pazarlama, SEM, web analytics ve e-ticaret bu pazarlama metodlarının en önemli faktörleridir.

Medya Planlaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemi Noktalar

Dijital medya planlama ve satın alma yapılırken dikkat edilmesi gereken önemi noktalar; kampanyada verilmesi amaçlanan mesajların doğru belirlenerek, hedef kitlenin doğru seçilmesidir. Belirlenen bu hedef kitle kapsamında en uygun satın alma modelleriyle ulaşılmasıdır. Oluşturulan kampanya süresi boyunca belirli aralıklarla yapılan ara raporlamalara yapılan çalışmaların etkinliğinin ölçümlemeleri yapılarak bu doğrultuda yayın optimizasyonları belirlenir. Kampanya son bulduktan sonra detaylı bir final raporu hazırlanır, yapılan iletişimin başarısı değerleri ölçümlenir.

Kurumsal Dijital Medya Planlamanın Faydaları

Kurumsal dijital pazarlama stratejileri, markanın hedef kitlesi ile daha yakın iletişim kurmasını sağlar. Marka imajına değer katan bu Dijital medya planlama ve satın alma yöntemleri geleneksel medya yöntemlerinin dijital ortama uyarlanması neticesinde geleneksel medya iletişim kanallarından farklı, interaktif kanallar kullanır.

Dijital Pazarlamada Creaadworks Farkı

Dijital medya planlama ve satın alma stratejilerini, hem bilgisayar ekranında hem de mobil cihazlarda, uygulamada  öne çıkarmak, markanın tanınırlığını arttırmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Creaadworks, birbirinden yetenekli uzman kadrosu ile dijital medya planlama yaparak,  dijital mecralar üzerinden hedef kitlenize en etkin şekilde ulaşmanızı sağlar. Creaadworks uzman kadrosu ile tüm medya planlama stratejileri oluşturma sorunlarınıza çare bulmak ve en kısa sürede hayata geçirmek için Creaadworks uzmanlığıyla irtibata geçin.