Close
Tarih : 30.06.2022 Saat: 07:18
Günaydin

Web sitenize/Blog’unuza ziyaretçi gelmesi, gelen ziyaretçilerin hemen siteyi terk etmemesi için, içeriklerin ilgi çekici, alakalı ve heveslendirici (Harekete geçirici) olması gerekir. Çoğu zaman içerik yazacak konuyu belirleriz de üretim süreci pek bi sancılı geçer. Her zaman istediğimiz gibi dikkat çekici, etkili içerikler yazamayız.

Bu yazımda ‘etkili içerik yazmak için birkaç pratik ipucu‘ paylaşacağım. Her biri denenmiş ve olumlu geri dönüşler almış yöntemlerdir. Umarım sizlere de faydası olur.

‘Fayda‘yı Vurgulayan Dikkat Çekici Bir Başlık Belirleyin.

Başlıkta mümkünse ana anahtar kelimenize de yer verin. Bu şekilde sadece kullanıcıların değil, arama motorlarının da seveceği bir başlık oluşturmuş olursunuz. Konu hakkında daha fazla bilgi Dikkat Çekici Başlıklar Yazmanın Püf Noktaları adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

Farklı Taraflarınızın Üzerinde Durun!

Eğer yeni bir şey icat etmediyseniz üzerinde yazılmamış konu yok gibidir. Bu nedenle içerik oluştururken, konu hakkında yazılmış diğer içerikleri de inceleyerek, kendi deneyimlerinizi, sağladığınız faydayı, farklı taraflarınızı vurgulayın. İhtiyaç duyarsanız diğer içeriklerden de alıntı yaparak, içeriğinize tez/anti tez ekleyip kuvvetlendirin.

( kaynak göstermeyi unutmayın )


Devamı için Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan "Neden Sosyal Medya Danışmanlığı?" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yorum Alanı