Close
Tarih : 30.06.2022 Saat: 05:51
Günaydin

Harcamalarda perakende satış yoğunluğunun olduğu ve dijital medya pazarlamanın tavan yaptığım dönemlerden biri olan Babalar Günü geldi çattı. E-posta kampanya rehberimiz sizinde marketing kanallarından biri olan E-posta pazarlama aracılığıyla satışlarınızın artması ve bu dönemin fırsatlarından faydalanmanız yararlı bir kaynak olacak.

Babalar Günü kampanyası hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler!

1- E-posta Başlığını mutlaka "Babalar Günü"ne atıfta bulunarak oluşturun.

Kampanyanızın başlığının çekiciliği e-posta kampanyanızın olumlu sonuçlar doğurmasının en önemli unsurlarından biridir. Unutulmuş bir Babalar Günü ya da unutulmuş bir hediyenin hatırlatılması kabul edilmeli ki hem insanları mutlu edecek hemde müşteri sadakati oluşturarak binlerce ürün arasından filtrelenerek sunduğunuz  ürene doğruda yönlendirerek satış eğrisinde artışa sebep olacaktır. Henüz açılmamış bir E-postanın iyi düşünülmüş başlığı ile güzel bir hatırlatma yapabilir ve ilgili kampanyanızın başarıya ulaşmasına yardımcı olacaktır.

2- İçeriğiniz ile dikkat çekin!

Kaliteli bir başlık seçimi ile okunmamış mailiniz şuanda okunur durumda. Babalar Gününe özel hazırladığınız konsept E-posta içeriğinizi bir adım öne çıkaracaktır. Kampanyanız da önerdiğiniz hediye ürünlerin "Baba" profiline uygun olmasına dikkat edin. Farklı bir temaya ait ürün önerileri kampanızı olumsuz etkileyecektir.

3- İndirim ya da avantajlardan bahsetmeyi unutmayın.

Dijital Medya Pazarlamasının tavan yaptığı bu yoğun dönemde siz de payınızı almak istiyorsanız Babalar Gününe özel sunduğunuz indirim ya da avantajlardan bahsedin! İndirim harici bir avantaj sunmak gibi bir niyetiniz var ise örneğin "Bu Hafta Kargo Bizden" gibi bir olanak sunarak dikkat çekebilirsiniz.

4- E-posya Kampanyanızın Segmentasyonunu Yapın

Hediyeler Babalar için olsa da satın alınan ürünler babalar tarafından alınmıyor. Her e-posta kampanyasında olduğu gibi doğru segmentasyon ile hedef kitle başarının sırlarından biri. Satın alma gücü, yaş aralığı, cinsiyet gibi genel kriterlere göre kareket etmeniz doğru bir segmentasyon için önemli bir ayrıntı.


İpucu : Satın alma süreci ve doğru ürün kararını verme süreci çoğu kullanıcı için zorlu bir süreç olabiliyor. Babalar günü kampanyanız da mutlaka müşterilerinize ürün önerilerinde bulunmak faydalı olacaktır.

Babalar Günü E-posta Kampanyanız için Doğru Başlık Önerileri

Dikkat edilmesi gerekenler konusunda 1. madde açıklamasında başlık seçiminin ne kadar önemli olduğundan bahsettik. Şimdiye kadar bir çok marka tarafından denenmiş ve işe yaradığı kanıtlanmış e-posta başlık önerileri başlık oluşturmanızda size referans olacaktır.

- Babalar Günü'nü unutmayın! En iyi hediyeler için indirim fırsatları!

- (yeni ürün ) geldi! Babanız için tükenmeden alın!

- Babanız için özel bir önerimiz var.

- Babalar Günü'ne özel %50 indirim fırsatları.

- Babanıza sevginizi gösterin.

- Babalar Günü'ne özel hediye rehberi!

- Babalar günü için ücretsiz kargo. Son (x) gün!

- (x Ürün). Babalar Günü için mükemmel hediye.

- Babanızı sevindirin - Ona (x ürün) alın ve (x TL) indirim kazanın!

- Babalar Günü'ne özel: (x ürünler) ve daha fazlası

- Babalar Günü için en iyi (x) hediye!

İpucu : E-posta Kampanya sürecine geç kaldıysanız başlık seçiminiz de acil durum belirtmek iyi bir çözüm olacaktır. "Son gün ya da Son x Gün","Son Saatler" gibi dikkat çekici sözcükler ile geri dönüş oranlarınıza olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Unutmayın ki Babalar Günü sıklıkla unutulabiliyor ve araştırmalara göre %20 den fazla bir grup satın alma işlemlerini son gün ya da son saatler aralığında yapıyor. Geç kalmış olabilirsiniz fakat %20 oranındaki bu grubu hedeflemek için hala vakit var.

Bir önceki yazımız olan "Markaların Babalar Günü Yarışı #geçmişyıllar" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yorum Alanı